hardyfombu hardyfombu
  • 25-11-2018
  • Mathematics
contestada

Lily baked 13 pies to serve at 2 different parties.




How many whole pies can she serve at each party?
no caclator

Respuesta :

IdkHowToDoMath IdkHowToDoMath
  • 25-11-2018
she can serve 6 WHOLE pies at each party
Answer Link

Otras preguntas

A 6-pound container of detergent costs $4.38. what is the price per pound?
Socialization has many striking characterstic. Menton any two of them?​
Melissa will rent a car for the weekend. She can choose one of two plans. The first plan has an initial fee of 59 and costs an additional 0.15 per mile driven.
Fuel lines supply fuel to the throttle body or fuel rail and return excess fuel and vapors to the tank. Which of the best describes fuel and vapor lines? A. Cop
find the value of the trigonometric ratio​
find the value of 2 raise the power negative 6​
The length of a rectangle is 9 inches more than half the width. Find the length if the perimeter is 60 inches.
please help! Similarity transformations!! I’ll mark brainliest later on :)
Drag each equation to the correct location on the table. Match the equations with the value of x that makes them true. 5x - 2x - 4 = 5 5x - (3x - 1) = 7 x + 2x
If 2 fligs make a flog and 3 flogs make a flug, how many fligs in 12 flugs?