sophia7052
sophia7052 sophia7052
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this and FAST please!!!!

I need help with this and FAST please class=

Respuesta :

vampires1864 vampires1864
  • 25-10-2018
What grade is this ???????????
Answer Link
trevordoyleione
trevordoyleione trevordoyleione
  • 25-10-2018

Divide cost 1.89 by number 16 to get unit cost

1.89/16  = 0.118

3.49/32 = 0.109

5.09/64 = 0.0709


the last one is cheapest unit cost so Peters is the best buy

Answer Link

Otras preguntas

(07.02 LC) What was the primary religion that enslaved persons in the Southern states were a part of or converted to? (A) Atheism (B) Agnosticism (C) Christiani
I cannot figure out how to even start this hmw, could someone please help me out i would greatly appreciate it!
Imagine that you are at the New York Philharmonic's performance in North Korea. Write a journal entry describing your experience.
PLEASE HELP IM CONFUSED Given the sequence 24,12,6,…,find the sum of the associated infinite series if it exists.
The lons entering the mass spectrometer have the same charges. After being accelerated through a potential difference of 8.20 kV, a singly charged 12c+ ion move
If i = √-1, what is i³ equal to?
All information is in the picture.
Who is the wife of the god Ares?
What is the domain and range of f(x) if the AwesomeFlex is the cheapest option at the store?
A rectangle’s perimeter is 28 meters and its area is 46 square meters. How long is its longest side, in meters?