Joe goes to the store with $15 to buy salad. Bags of pre washed salad are for $2 each. What ate the possible number of bags joe can buy

Joe goes to the store with 15 to buy salad Bags of pre washed salad are for 2 each What ate the possible number of bags joe can buy class=