brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

During the course of a full night's sleep, people are most likely to spend more time in
Eighty-three and seventy-four hundredths minus sixty-one and ninety-seven hundredths equals _____.
Thical culture is defined as a. acceptable behavior as defined by the company and industry. b. the development of rules and norms that are socially enforced. c.
What part of the expert most clearly creates reader empathy for the monstrous side of Frankenstein
Help. How do you do these problems
in the following sentence which word is the adverb? He completely answers all of the questions before leaving the room1.) completely 2.) he3.)questions4.) leavi
An omega-3 fatty acid is A) a type of healthy fat that lowers blood pressure B) a type of healthy fat that encourages weight gain C) a type of unhealthy fat
Which of the following is a benefit of using dams as a source of freshwater? A. Dams increase the chances of a flood. B. Dams displace existing organisms
Why did japan want to seize the pacific islands
At which temperature would a reaction with h = -92 kj/mol, s = -0.199 kj/(molk) be spontaneous?