eflores7734 eflores7734
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Fruit-O-Rama sells dried pineapple for 0.25 per ounce.Mags spent a total of 2.65 on pineapple, how many ounces did she buy

Respuesta :

angelyna27
angelyna27 angelyna27
  • 23-10-2018
Divide 2.65 by 0.25
So 2.65/0.25= 10.6
So 10.6 ounces
Answer Link

Otras preguntas

How many related equations does every equation have?
​traumatic experiences that occurred long ago are known as _____ stressors.
Tim bought a soft drink for 2 dollars and 5 candy bars. He spent a total of 22 dollars. How much did the candy bar costs?
What is the simplified form of 1/x^2 divided by 3/x^3
You just saw a commercial in which your favorite video game character climbs to the top of a mountain, fights a monster, and then picks up a candy bar. The char
The lines "I love to hear her speak, yet well I know / That music hath a far more pleasing sound; / I grant I never saw a goddess go; / My mistress when she wal
I need help quickly please
600,000 1/10 of what? Please help!!
If line segment WZ bisects line segment XY at point Z what are two conclusion you can draw from this information?
Analyze information why did the economy of the french colonies in the americas depend on a good relationship with native americans?