kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What are 3 categories of cooperatives
what were some of the reasons colonists came to southern colonies?
What does the governor discuss in the state of the state message?
which one of the following statement is an example of an opinion?
The relationship between weathering and erosion can best be characterized as
Is nuclear a renewable or nonrenewable resource. Why?
According to ________ law, in a sealed chamber, the pressure and temperature of a gas are directly related to each other.
Which strategy would be most useful when listening to a speech? A. Drawing pictures in your notebook of the speaker or other elements of the speech. B.Pausing
find the inverse function for f(x)=square root 2x-6
Only two question in fashion design. 1. Why are thread feeders important? 2. If you were going to make a curtain for a window that was two and a half feet wide