Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct pronoun to complete this sentence. Tom and _____ are good players. he him
(20 POINTS AND BRAINLIEST) please help me! It's two sentences and easy!
Divide and answer in simplest form :) 5/3÷3​
find the LCD of the rational expressions 4h/h^2-k^2,5/h^2-2hk+k^2​
What happens in the process represented by the flowchart ? A) The person drinks water if the answer to “Thirsty?” is no. B) The person always drinks water. C) T
To be effective, key choices must be
5. Find the product - 2x² (3x² - 4x+7)
What does the phrase service of india means
What was first launched during the space race? Rover Satellite Space Shuttle Space Station
A bag has 4 red, 3 purple, 1 blue, 2 green, and 1 yellow marble. P(not Purple)