mnmarkey7919 mnmarkey7919
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 28ft2 at $3.89 per square foot

Relax

Respuesta :

ksevilla ksevilla
  • 21-10-2018
28×($3.89) = $108.92
Answer Link

Otras preguntas

The equation of a line is y=4x+7 write down the gradient of the line and write down the y-intercept of the line.
which describes an overuse injury? a- an overstretched or torn ligament. b- joints that become irritated and inflamed when an activity is performed too often o
PLZ TELL HOW U GOT THE ANSWER AND IT'S THE CIRCLED ONE PLLLLLZZZZZ
Which term below does not describe a world climate region? inland continental polar tropical
A car traveled 360 km in 6 h. A train traveled 400 km in 8 h. A boat traveled 375 km in 5 h. Which has the fastest average speed
Solve the equation for the variable specified. mn+7p=8 for p
Michelle is checking a division problem by doing the following: 128 × 7____896+ 3_____899What problem is Michelle checking?*Please Show Work*
Select the correct rate of change and y -intercept for the linear function that contains the points (4, 6) and (5, 3). Question 1 options: The rate of change
Vacuoles are ________. manufactured by ribosomes found only in plant cells composed of microtubules membranous sacs
7(2+5v)=3v+14 can anyone help???