Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Relax

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

Dan has a total of 12 bill in his wallet. Some are $5 bills and the rest are $10 bills. The total value of the 12 bills is $115. How many $5 bills and how many
simplify and explain your answer 4/7+2/5(1/5+1/10)
Two snails in the same class must also be in the same (A) order. (B) species. (C) genus. (D) family. (E) phylum
what are some common motives of nations and states?
how was mozart affected by the patronage system ?
solve 7x²+8x+1=0 using quadratic formula
what are some common motives of nations and states?
Why does Jackson think that the speedy removal of the Native Americans is good for the United States
why weren't slave marriages considered legal
These words were written by Robert Hooke in 1665. The pores or cells that Hooke described were really -