dynasiamarshal4719 dynasiamarshal4719
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Find the cost of 100 grams at 95p per 1/2 kg

Respuesta :

crisforp
crisforp crisforp
  • 25-09-2018

100 grams costs 95p;

1/2 kg = 500 grams;

500 grams costs 5·95 p = 475 p;

Answer Link

Otras preguntas

What natural resources do you think nez perce depended on to maintain their way of life?
Josiah, the manager of a pet store, bought 72 oz of water conditioner to use in his fish tanks. His small tanks would require 2 oz of conditioner and his large
A batman comic from the newspaper in which batman defends the universe by winning a battle against the joker. Entertain Inform Persuade
When moses says, "my ball is a circle," his father relies, "yes, your basketball is round, just like a circle." moses's father's response is an example of fast-
can someone help me?
When choosing a topic for your writing project, you should consider A. the topics others in your class are writing about so that your project will be orig
Giuliana has 22 quarters and dollar coins worth a total of $10.75. Which equation can be used to find d, the number of dollar coins Giuliana has? d – 22 + 0.25d
Sandy pays for piano lessons. she pays $120 for 4 lessons. How much does she pay for eight piano lessons?
(12x-32) factored using GCF
Blank can prevent some bacterial infections Unscramble this word eicVacns