aaron10neymar aaron10neymar
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

Four friends ordered two pizzas the cost of each pizza is $13.80 about how much will it cost for both pizzas

Respuesta :

lucielchoi707
lucielchoi707 lucielchoi707
  • 21-09-2018
13.80 x 2= 27.60

1 pizza equals 13.80 so two pizzas will be twice that money amount. Both pizzas will cost $27.60.

I hope this helped
Answer Link
chewygamerz
chewygamerz chewygamerz
  • 21-09-2018

13.80 * 2 = 27.60


Is this what you're looking for?

Answer Link

Otras preguntas

the freedom to make your own decisions can be limited if the business you choose is a
the freedom to make your own decisions can be limited if the business you choose is a
Which of these is not measured in hertz? Select all that apply. a. period b. amplitude c. frequency d. wavelength
Which compound has the smallest percent composition by mass of chlorine?(1) HCl (3) LiCl(2) KCl (4) NaCl
how are some organisms able to survive without sunlight and photosynthesis
Line JK passes through points J(–3, 11) and K(1, –3). What is the equation of line JK in standard form?
20.   First and foremost, supervisors are     A. Leaders B.Teachers C.Counselor D. Advocates
The following is a suitable topic for an expository article. A young woman overcomes obstacles and realizes she should be a musician. a. True b. False
Which of these is not measured in hertz? Select all that apply. a. period b. amplitude c. frequency d. wavelength
Which sound device(s) best describes this passage? PARALLELISM: repeating a grammatical structure or arrangement of words to create a sense of rhythm and moment