xovincent xovincent
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

letty bought 8 12-packs of soda for a total cost of $24 what did each pack of soda cost

Respuesta :

mytoecold mytoecold
  • 24-08-2018
192$ dollars that's what I got
Answer Link
Grinder Grinder
  • 24-08-2018
Each pack of soda cost $3. It's just 24÷8=3.
Answer Link

Otras preguntas

Explain what is meant by a weak acid
please help me out on this problem!the main floor of an auditorium ranges from 6 feet below the stageto 8 feet above the stage. the floor of the balcony ranges
purchased goods for RS 1000 from arun find debit and credit​
Evaluate the expression below ​
I’ll give brainliest!! I’ve posted this five times so just find them each and I’ll give you the brainliest for all of them!!! Write a 200-250 word summary of Co
what are the effects on of soil water (not soil erosion)​
I want to you can ok​
About Spanish class, I need it as soon as possible pls!!!
PLease help its line segments
Identify features of an effective thesis statement? What are some of the ways you can hook your readers in the lead sentence?