neza99 neza99
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of “ $44 for 8 pounds of fruit ”

Respuesta :

amisha95
amisha95 amisha95
  • 23-08-2018
5.5 dollars per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which statement illustrates the distributive property? Please help
Water on each side of a divide flows in...
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Which statement illustrates the distributive property? Please help
Water on each side of a divide flows in...
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
How do you tell if an equation is linear or not????
What is 36 percent as a decimal?
What is 36 percent as a decimal?
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E