Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

In the diagram, BA || CD, CB = DB, mLC = 5(x – 3), and m_D = 2x + 21. What is the value of mZ1 + Z2? B/1 2 A с D w 60 36 o 90 45
Few people probably would have guessed that identical twin sisters Esther "Eppie" Pauline Friedman Lederer and Pauline “Popo” Esther Friedman Phillips would gro
A store buys items at a wholesale price of $45 each. If the store marks up the price, and no discounts are given, which could be possible retail prices? Check a
a ) If f(x) = x^3-7/2, find f^-1(x) b ) find f^-1(28.5)
What are things humans compete for and Why?
Talk about the problem(s) you have experienced at school. (Hãy nói về những khó khăn em đã trải qua ở trường.)
simplify (4m^-4 n^3)^-2
How does an animal detects changes in its environment? Pls answer I need this now
Which of the following is the best definition of etiology? the study of health the study of causality the study of science the study of the human body
Boric acid has the following chemical formula: H3BO3 How many Hydrogen (H) atoms would you have if you added a coefficient of 3? A:6 B:3 C:9 D:1