FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

NicholeStrawberry NicholeStrawberry
  • 23-06-2018
if every 4 lbs is a dollar then it is true.
Answer Link
epicandcool0203
epicandcool0203 epicandcool0203
  • 20-10-2021

Answer:

True

Step-by-step explanation:

i also did this FLVS test

Answer Link

Otras preguntas

According to recent research, competition for spots in colleges is decreasing in Japan. This is related primarily to
Does it matter that some groups are over represented or underrepresented in the media? Explain why.
Explain why points and lines may be coplaner even when the plane containing them is not drawn. Give Examples.
Which of the following is specifically designed to increase the long run aggregtae suply curve? a) increasing taxes on entrepreneurs. b) increasing government s
Which location has the least elevation
Referring to the population pyramid of Spain how would the shape of pyramid change in 20 years and what problem would the population face than 15 or 10 points P
What is the mass (g) of a 17.4 mL piece of material, if the density is 3.4 g/mL?
Solve for y. 6 = -2/9v
In a 300-word essay, describe the main differences between sacred music and secular music. Discuss the purposes of both types of music and explain how people us
(ab² + 13b - 4a) + (3ab² + a +7b)