tinyhugs2000 tinyhugs2000
  • 25-02-2016
  • Mathematics
contestada

8 rubber stamps cost$11.04.

Which equation would help determine the cost of 10 rubber stamps?

Respuesta :

allanmcclellon1
allanmcclellon1 allanmcclellon1
  • 25-02-2016
if 8 costs $11.04 then 8/11.04=1.38 so each costs $1.38 so you do 10*1.38 and you get $13.80
Answer Link

Otras preguntas

the force of 100N acts on a body moving with constant velocity of 20m/s on a floor in a strainght line.what is the force of friction between the body and the fl
Why do we use variables and what's the significance of using a variable ?
The relative location of a place is its A. relationship to the people who live there. B. location in the south central United States. C. position in relation
In what ways did the Olmec most clearly influence the Maya and the Aztecs? Select all that apply.
2m=6n-5 ;n 1,2,3 can u solve equation
Which of the following fits the definition of a public good?
mayanas has 52 song in her 4 playlist she wanted to put all of her songs rectangular array to show the Problem
Convert: 16 square kilometers to acres
How do earth's spheres interact ?
Factor by grouping. x2 + 8x + xy + 8y