Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Given the following reaction: ___ NH4NO2 (s)→ ___ N2 (g) + ___ H2O (g)a. How many liters of nitrogen gas is produced if 50.0 L of water are also produced? Assum
Janet has a scale drawing in her room
Help me with this the picture is listed.
1. The equations y = x2 + 6x + 8 and y = (x + 2)(x+4) both define thesame quadratic function.Without graphing, identify the x-intercepts and y-intercept of the
Problem Solving: Fraction Division For exercises 1 and 2, write three problem situations for each division 56÷1/3 and 6/1/2÷1/2/3
The population of a school of fish decreases at a rate of 18% per month. There are currently500 fish in the school. How many fish will there be in 3 months?
A box has 14 candies in it: 3 are taffy, 7 are butterscotch, and 4 are caramel. Juan wants to select two candies to eat for dessert. The first candy will be sel
-5< x < 5Graph the solution set on a number line
A local couple is deciding to invest their lifetime savings of $68,000.00 into a Fijian business. They are considering two businesses. Business A, in the food a
caused by bacteria in medical terms