Relax

Respuesta :

It would cost $50.

20 / 2 = 10
10 x 5 = 50
[tex] \frac{20}{2} [/tex]= 10, so, you would multiply 5 and 10, which gives you 50.
So, 5 apples would cost $50.

Hope this helped :)