adkinssierria adkinssierria
  • 24-05-2024
  • Business
contestada

Jimenez Dollmakers makes 300 dolls in one month. Its fixed cost are $2,500,
its materials cost $1,200, and its labor costs $850. What is
its variable cost
per unit?
A. $12.33
B. $10.83
C. $8.33
OD. $6.83

Respuesta :

Otras preguntas

How to solve 456 divided by 6
Y = -x + 4 y = 3x x, y = 1,3
I need help. Help me understand this.
What is an equation of the line that passes through the points ( 5 , 5 ) (5,5) and ( 5 , − 8 ) (5,−8)?
The volume of a rectangular prism is (x^3 – 3x^2 + 5x – 3), and the area of its base is (x^2 – 2). If the volume of a rectangular prism is the product of its ba
How will knowing an organization’s culture help employees? By knowing an organization’s culture, employees will have an understanding of the .
please help 15 points thank you
A car travels 180 km in three hours which statement best describes the distance traveled by the car per hour
Define the word fraction
A chemical change is a change in the ______ of a substance. A. Composition c. Temperature b. Appearance d. Melting point Please select the best answer from the