clairebusby77451 clairebusby77451
  • 24-04-2024
  • English
contestada

Whispering is an example of paralanguage.

a. False
b. True

Respuesta :

Otras preguntas

The cost of the muffin mix is $1.29 for 0.8 ounces what is the unit rate
There are 3900 workers in the three main buildings downtown. Twice as many people work in the largest building as in the smallest of the three. There are 500 mo
Integrate this for me please
How would you find a negative radian on the unit circle? This is so confusing to me.Example:the cot of -pi/6
describe the evviorment of madagasgar
If you were born in 1996 how old are you
Next to hydrogen and oxygen, what are the two most abundant elements in the ocean water? A. Potassium and magnetism B. Sodium and magnetism C. Chlorine and pot
Which statement is NOT The graph intersects the y-axis at y = 1.true about the graph of y = 2x? 2.When x is positive, y is positive 3.The graph forms a line t
You know 10 people who want 1/4 of a cheese pizza. PART A:how may fourths will they need? Write an addition and multiplication equation to represent this situat
How can global warming lead to changes to the Earth’s surface? a. Global warming can lead to an increased number of earthquakes, which change the Earth’s surfac