claytedd2156 claytedd2156
  • 22-03-2024
  • Mathematics
contestada

4 spoons and 3 forks cost 15. 4 dollars. 4 spoons and 1 forks cost 13 dollars. Find the cost of 5 forks? Find the cost of 5 forks.

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following statements is false? A. Vulcanization improved the quality and endurance of rubber. B. The invention of the puddling furnace improved the
Maths substitution y=2x-10 Y=-4x+8
In 1976, what did the government of Venezuela do to the oil industry? A. It installed caudillos as leaders. B. It sent in paramilitaries. C. It introduced aus
If all of the detritus leaving the marsh is plant material, what percentage of all net primary production leaves the marsh as detritus each year?
3 weeks and 5 days x 8=
what is 1024 1/5 simplified?
what is the mass of a 3.00cm3 piece of gold having a density of 19.3g/cm3
One of the themes of the novel Animal Farm is that people's ignorance can contribute to their political and social oppression. how does the animal's behavior in
This operating system was used by individual computers an required users to type commands
You select 9 cards randomly from a deck of 52 cards. what is the probability that all of the cards selected are face cards