mrgandollins70731 mrgandollins70731
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

The price of labor is $4 per unit. The price of capital is $________
A. $0
B. $2
C. $4
D. $8

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

- x / 3 = 6 ( solving linear equations )
what is .27 repeating as a fraction
A people-moving conveyor-belt moves a 600-newton person a distance of 100 meters through the airport. a. How much work was done? b. The same 600-newton person l
The root of the word rational is ratio. Describe the relationship between rational numbers and ratios.
A 12-gallon tub has a faucet that lets water in at a rate of 3 gallons per minute, and a drain that lets water out at a rate of 1.5 gallons per minute. If you s
what is .185 repeating as a fraction
What is the main idea of wizard of oz?
what does it mean when someone is said to ''rust out''?
Need help to Write 4.01 as a percent
Write your answer as a fraction in simplest form 7/12+8/9