nsutton2181 nsutton2181
  • 25-02-2024
  • Business
contestada

A building that cost $300,000 to construct 10 years ago has depreciated 25%. The land costs $51,000, so the appraised value is____________

Respuesta :

Otras preguntas

In a​ week, 18 hens laid 90 eggs. What is the unit rate for eggs per​ hen?
why is the fractions 1/3 and 2/6 are equivalent
How do I use substitution to find the ordered pair between these two equations? : 1x+1y+15=22 2x+3y+5=22
Select all that apply. Language is important to humans because it: _____. separates them from the animals allows them to work with others allows communication o
Plz help In the 1800s, the United States was still a very young nation, trying to solidify its identity. The Industrial Revolution began in Great Britain, a fa
Find x (I have a picture of the problem)
What foods are staples in thailand? What is a popular dish?
HALP! EASY MATH (not for me obviously) show work plzhalp!
Resolver usando recíprocos y multiplicativo inverso: 2X-8 = 2 5​
Excerpt taken from The Historic Rise of Old Hickory by Suzanne B. Williams Four major candidates ran in the 1824 election, all under the "Democratic-Republican"