sandlobster7800 sandlobster7800
  • 25-02-2024
  • Mathematics
contestada

Price relative of maize is 80 in 2002 compared to 2001. If maize costs ₹₹ 12 per kg in 2002, what did it cost in ₹2001 (in ₹/kg)?

Respuesta :

Otras preguntas

Two where did Mohammad flee when he left Mecca
A 4-pint carton of sour cream costs $7.24. What is the price per quart if there are 2 pints in a quart?
What can you look for on a website to indicate that the information it presents is reliable?
Direct and inverse variation depend on the relationships between two variables,such as x and y. Explain how the constant k is represented in inverse variations.
M∠abc = (6x + 8)° and m∠def = (12x − 8)°. if ∠abc and ∠def are supplementary, what is the measure of each angle?
can someone help me write my introduction paragraph better "Which was Brutus mostly for you was he a patriot or a betrayer ? In my opinion I think Brutus was a
A carbon dioxide sample weighing 44.0 g occupies 32.68 l at 65°c and 645 torr. what is its volume at stp?
What's the biggest challenge for most businesses when going online?
can someone find (f-g)(x)??
in which products are you likely to find sulfur? A. Fertilizers, batteries, and cleaners B. Aircraft windows, medicines, and electronics C. Glass, cement, and f