vejarvis1430 vejarvis1430
  • 22-02-2024
  • Biology
contestada

Which mineral is critical for the thyroid to use in making thyroid hormones?
a) Iron
b) Calcium
c) Iodine
d) Magnesium

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Words with the short I sound
Who was negatively affected by westward expansion?
what is not a volcano
What was the most important result of the English victory over the Spanish Armada
which sentences about the european union (eu) are true
Jessie competes in hotdog eating contests.He can eat 32 hotdogs in 8 minutes.How many hotdogs can he eat in 12 minutes?
an equation of a line with slope 0
Whenever two measurements are equal or equivalent a ratio of these two measurements will equal what?
There are 18 cans of peas in a case. Each can of peas is 12 ounces. If a case of peas costs $14.22, what is the unit price per can of peas? a. $0.07 b. $0.08 c.
Why would we need to use square root in real life