lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

c + x = xg solve for x How do I "factor out" the x from the g?
England was more successful in building a colonial presence in North America than her rival countries, France and Spain." Which statement provides the BEST evid
Which of the following was NOT a Democratic reform of some Progressives? Reform Anti-Suffrage Direct Primary Initiative
Why does a low range indicate precision in a measurement tool?
use "tener que" to express something that your friend has to do today.
which character bestows all glory on your avatar at the end of the interactive in julius caesar
On a bike trip across the United States, Rodney notes that he covers about 190 miles every four days. If he continues at this rate, Use ratio table to determine
describe 2 way to find the area of the shaded rectangle
1. How did landscape, climate ,and resources influence the development of Native American societies?
Keena Williams took out a $100,000, 5-year term policy at age 40. The premium per $1,000 was $3.56. She will be 45 years old this year. The premium per $1,000 w