jorgepena90 jorgepena90
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

14) * Candy bars cost $0.89 for 2 ounces or $1.69 for 4 ounces. What is the better deal? Buy two 4-ounce bars at regular price and get a 2-ounce bar free Or But five 2-ounce bars and save $0.20 on every 2-ounce bar. Buy 2 four ounce bars Buy 5 two ouce bars 15)* 6 points 6 points ​

Respuesta :

Otras preguntas

Convert 2000 g/l to the unit g/ml
What did John Mitchell tell the Senate about Richard Nixon?
The curtis car traveled an average of 21 miles per gallon of gas. At that rate, how far could the car travel on a full tank of 21 gallons
Help with line equations?
The sum of four consecutive multiples of 5 is 230. What is the greatest of these numbers ?
6010 males did a survey and 59.7% choose vanilla how many choose chocolate
What Is the Connection Between the Digestive System and Urinary System?
how do you work out the value of "d" in the equation: 7d=4d+21?
solve for g -a=gs   g=
one out of 44 high school ball player plays college ball. one out of 23 college players plays professional ball. What fraction of high school player plays profe