malayalatham5296 malayalatham5296
  • 26-01-2024
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound. How much will 144 ounces cost?
A) $6.25
B) $7.50
C) $9.00
D) $10.00

Respuesta :

Otras preguntas

Why was the United States willing to fight in the Spanish-American War? Check all that apply. to protect economic interests in Cuba to help Cuba gain independen
Maggie is a 15 year old female, 5 ft 7 inches tall and weighs 90 pounds. Even though it is August, Maggie is wearing sweatpants and three layers of shirts. Her
1. Omar es tan alto Francisco. 2. Francisco trabaja como Omar. 3. Hace diez años que ellos estudian ruso. Francisco habla ruso tan como Omar. 4. Omar tiene libr
The best source of troubleshooting for problems is the: A) project team. B) project manager. C) project customer. D) project champion.
Which distribution has the greatest spread?
A​ firm's year-end retained earnings balances are​ $330,000 and​ $250,000 for 2014 and 2015 respectively. The firm paid​ $12,000 in dividends in 2015. The​ firm
Which question could the expression 1000n answer? Let n = the number of gallons of gas used. How many miles per gallon did the car get driving 1000 miles? L
Beth bought .52 pounds of cheddar cheese and .75 pounds of provolone cheese? How much cheese did she buy in all?
What is Academic Honesty?
Which of the following is not an integer? 17 -45 0.54 0