salmanbash789 salmanbash789
  • 26-01-2024
  • Business
contestada

A manufacturer can produce an item for $132/unit with a fixed cost of $52,145. The alternative is to outsource the production to a supplier at a unit cost of $169/unit. Determine the BEP (Break-Even Point) using the GOAL SEEK Tool in Excel.

Respuesta :

Otras preguntas

how can you round 17.24578 to the nearest hundredth?
patrick buys 12 bunches of bananas for $9 what will he pay for 8 bunches of bananas
The information for two pay as you go cell phone companies is given On call 3.5 hours :$10 1/2hour:1.25 What is the unit rate in dollars per hour for each com
how do you graph f(x)= |x-2|+5
What is the (possessive noun) in this sentence. The equipment belonging to the tennis team
How did the charter of the Virginia Company help colonization of the Americas?
What is the cost of 1 dozen carnations if 30 cost $50.00?
Besty has N quarters.You can use the expression 0.25N to find the total value of her coins in dollars.What is the value of 18 coins?
2 factors of 24 add up to 11 what r they
1. when a homemade oil and vinegar salad dressing is left standing, it separates into layers. the salad dressing is a?solution,suspension, colloid, compound 2.w