ryanthien5441 ryanthien5441
  • 25-01-2024
  • Business
contestada

The AP cost of onions is $2.90 per lb., and each onion weighs 8 oz. However, after peeling the inedible skin off the onion the EP weighs 6 oz. What is the rounded yield factor for the EP onion and what is the rounded EP onion cost per lb?
A. .75, $3.87
B. .75, $2.18
C. 1.3, $4.87
D. 1.3, $2.23

Respuesta :

Otras preguntas

what is circle the compound verbs in the sentences below.2 the sune rose and shone brightly over the countryside​
see my attachment question​
what is the difference between proverb 1 and proverb 2​
In Rikki Tikki Tavi, How does the author convince the reader in paragraph 23 that the snake, Nag, is to be feared? Cite specific evidence from the text to suppo
4(m - 2) = -2(3m + 3)
draw in all lines of symmetry of the blue square
nêu sơ đồ truyền máu và giải thích
How do u knowjanunahe
Which of the following is a major component of a thesis statement? A: Making a claim B:providing an amusing story C:being at least three sentences long
Part A USE A MODEL Express the statement using an inequality involving absolute value. Let x represent the number of students attending the dance. The dance com