erinbrewster6724 erinbrewster6724
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

Twin bed sheets are $15.99 a set. Megan has two twin beds. She bought sheets for
both beds, and two new pillows at $11.99 each How much did Megan spend altogether?

Respuesta :

Otras preguntas

lidocain có tính bazơ không
Find the unit rate. 30 newspapers in 2 piles = newspapers per pile
Four coins are tossed. What is the probability of at least one tail?​
The velocity of a moving body increases from 10 m/s to 15m/s is in 5 seconds calculate its acceleration .​
help plsss . 10 points !
The number of sweets s that each friend gets is the number of sweets in a box n divided by the number of friends f the sweets are shared between. Enter a formul
Factorize 2x^2-5/3xy-2y^2
The point that is 7 units to the left of the y-axis and 5 units above the x-axis
please solve this Improve on the following description by adding further details of your own to make it more interesting. I eyed him.apprehensively. He had smal
Use the order of operations to simplify the expression below. 990 ÷ (12-9)​