drewdean4256 drewdean4256
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

Mr. Jackson orders lunches to be delivered to his workplace. The cost of each lunch is $5.25, with a one-time delivery fee of $2.25. What expression could Mr. Jackson use to find the cost of ordering n lunches?
A. 5.25n + 2.25
B. 7.50n
C. 3n + 2.25
D. 5.25 + 2.25n

Respuesta :

Otras preguntas

divide please 5⁄7 ÷ 2⁄7
help me i dont know ehat to do​
True or False. Carbohydrates are the only macronutrient to readily yield energy anaerobically.
Can someone help me with 1 to 8 ? I will mark you Brainliest.
The following table shows the length (in days) of each of the 9 Tucker family vacations.Based on this data, what is a reasonable estimate of the probability tha
What is a method in OOP? What is a member function?
What is the axis of symmetry of h(x) = 6x2 − 60x + 147?
Emily is a geometry teacher. She asks each student to bring in a cutout of a parallelogram. She tells them that one angle must measure 50° and the length of one
The following drug reference book is written specifically for medical transcriptionists by a certified medical transcriptionist and lists generic and brand name
where would you most likely find water molecules​