verdelusjanessa verdelusjanessa
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of sponges costs $2.16. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Find the solutions to x = 8.
A rectangle is formed by placing two identical squares side by side The perimeter of the rectangle is 54 cm. What is the total area of the squares?
Please Answer Quiclky im taking a pre test and it is timed Which statement describes the Christian belief in the Trinity? Jesus had three important disciples.
A pentagon has a perimeter of 20ft. If every side is halved, find the new perimeter
30/ 25 as a fraction
Which definition of Express best fits the sentence. one artist painted a gloomy landscape to express the theme of grief and loss A) to communicate ideas or fee
Please help me!!!!!!!!
Name four negative effects of migrant workers​
Give an example in the screencast of a lifestyle factor that can be cause a non-communicable disease
Environmental conditions can affect food quality. Please select the best answer from the choices provided T F