champqc9996 champqc9996
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

The cost price of 32 is equal to the selling price of two dozen of them. Find the gain or loss percent.
A) 25% gain
B) 33.33% gain
C) 20% loss
D) 50% loss

Respuesta :

Otras preguntas

what is the slope of 2y + 8x = 20
in the reaction A+B = C+D if B is the excess what is the limiting reactant
what is the primary function of the legislative branch?
The double number line shows that in 2 minutes, Pogo the dog can fetch a Frisbee 6 times. Based on the ratio shown in the double number line, how many times wil
c=1/4 (d+3) make d the subject​
Peanuts are $4.54 for 14 ounces. What is the cost per ounce?
The Byzantine church of San Vitale is known for its beautiful mosaics. In which country is it situated? A. Turkey B. Italy C. Spain
ill give brainliest for help with algebra. random answers will be reported. 1. the sum of three consecutive integers is 114. what are the integers? 2. the sum o
5.) A graph showing a proportional relationship will...
We are slowly learning that even if we react, it won't change anything, it won't make people suddenly love and respespect us, it won't magically change their mi