saradunn80897 saradunn80897
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

Julia uses cardboard tube to ship the art she sells online. How much cardboard does she need to make each tube? use 3.24 for pi. h = 3 l =13​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Why does dog saliva heal wounds
If 3.5 pounds of potatoes cost $3.29, how much would one pound cost? A. $0.21 B. $0.94 C. $0.99 D. $1.10
A soccer team is having a car wash. the team spent $55 on supplies. they earned $275 including tips the team's profit is the amount the team made after paying f
In what way does Ophelia die?
Andrew needs to print a document that is 180 pages long. How much longer will it take to print the document on a sure fire printer than on a centroid printer
Which part of the U.S. Constitution was added after ratification to address the concerns of the Anti-Federalists?
Explain how recycling practices can lead to environmental sustainability.
4(1,000,000) + 7(100) + 2(1) write in stranded from
On a number line does a negative number go the bottom or top
Guyss help me out on this one