bacchus8588 bacchus8588
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

What is the unit price of a 28.8-ounce box of brown sugar that costs $28.8? Multiple Choice $51.840 per pound $16.00 per ounce $28.80 per pound $1.00 per ounce $1.00 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

The local hamburger shop sold a combined total of 625 hamburgers and cheeseburgers on Friday . There were 75 fewer cheeseburgers sold than hamburgers how many h
Josh invested $12,000 in mutual funds and received a sum of $20,000 at the end of the investment period. Calculate the ROI.
Plz help ASAP!! Explain your answer! I will mark at brainliest!!!
Ewangelia swietego mateusza
Two vertices of a right triangle have the coordinates (-2, 5) and (9,5)What is the length of the side formed by these vertices?​
give three reason for lose of energy from one trophic level to another in food chain?​
what is the inverse function f(x)=2x-10
Why is congress structured as it is
The table below shows the values of y for different values of x: x 7 8 9 10 11 12 13 y 13 10 7 6 5 3 0 The correlation coefficient for the data is −0.9847. Whic
What is the best approximation for the circumference of a circle with a radius of 125 m? Use 3.14 to approximate pi. A. 392.5 m B. 785 m C. 1570 m D.