jookll jookll
  • 23-05-2023
  • Mathematics
contestada

A cantaloupe costs $0.45 per pound. If Jacinta pays $1.80, how many pounds did the cantaloupe weigh? *

Respuesta :

Otras preguntas

Evaluate b-(-1/8)+c where b=2 and c=-7/-4
PLS HELP!!!! I’LL MARK BRAINIEST Describe what you seeAnalyze how the work is organizedInterpret what is happeningJudge what you think the artwork is about
A plane flies from Dubbo on a bearing of 139° for 852 km, then turns and flies on a bearing of 285° until it is due west of Dubbo. How far from Dubbo is the pla
Distributive property 11(12+u)
Find x. Round to the nearest tenth.
The faulty reasoning in this excerpt supports the author’s
i need help with 7th grade math please 30 points need help ASAP in fraction and simplest form.
Which assessment category takes place in both the general assessment and the musculoskeletal assessment?SymmetryMobility Vital signsBehavior​
How did the world wars change women’s role in American society?
Please help :) (REAL ANSWERS ONLY!!)