d95fvgzdy6 d95fvgzdy6
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP
the tea merchant wants to mix a $5 per pound flavor with a $6 per pound flavor to create a new $5.25 per pound flavor. How many pounds of the $6 per pound tea should he use?

Respuesta :

Otras preguntas

Need help with math )):
Which character causes problems or creates conflict in a story? sorry its english
Respond to the following prompt in a well crafted paragraph. Review your Guided Notes on the Banaras Hindu University Speech. Which of the following rhetorical
Which of these statements best describes the relationship between matter, pure substances, and mixtures? A. Pure substances can be divided into two groups; matt
Which equation is equivalent to 4s=t+2 a. s=t-2 b. s=4/t+2 c. s=t+2/4 d. s=t+6
find the equation of a line containing the given point and slope (10,5); m=9/20
huraian menyuntik semangat generasi baharu dalam bidang sukan
explain the themes of the black cat there are two branliest
When Sharon began shopping this morning, she had $40.00. She purchased five paperback books and had lunch. The books were all the same price, and lunch cost $3.
True or false. women in college who engage in compensatory exercise typically have higher levels of body dissatisfaction.