chyalyssa22 chyalyssa22
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada


Tom is shopping for school supplies at CVS. The cost of 3 markers and 2 pencils came
out to be $1.80. When Angie went shopping at the same CVS, her cost of 4 markers and
6 pencils was $2.90. Determine the cost of 1 marker and 1 pencil.

Respuesta :

Otras preguntas

Math is hard help me pls
up until gettysburg who was winning the civil war​
Write a 150 word description of two ways that you will increase and improve your activity level. Explain how you will implement these and how you will know you
use the coordinates of the labeled points to find a point-slope equation of the line. (3,-4) A. Y+4=-3(x-3) B. Y-4=-3(x+3) C. Y-4=3(x+3) D. Y+4=3(x-3)
HELP ASAP ILL GIVE BEST ANSWER BRAINLIEST! What occurs more often, a solar or lunar eclipse?? can u pls tell me why too
Urbanization created crowded sometimes dirty cities assembly line jobs could be repeated and boring steel production sometimes polluted our air and water these
The base of a model square pramid 1000sqfr.the height of the pyramid find the volume of the pyramid in cubuc feet round to the nearest cubic foot
2+2+1-1+6-10+20 A.28 B.20 C.1000000 D.64
Aaaaaaaaa help me pls.
following the end of mandate system the Middle East​