alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

4) A 2-gallon container of laundry detergent costs $22.00. What is the price per quart?
Submit

Respuesta :

Otras preguntas

what is the quotient and remainder for 52 divided by 8
What is the answer to 15 (6-g)
The game began, but the rain stopped it. What is the conjunction?
greg bought 2 boxes of balloons. he used half of them to decorate his yard. He used 40 to decorate his porch. He used the rest inside his house. how many balloo
how did scientific advancements affect geographic knowledge
Mandate of Heaven, production of silk, and reverence for ancestors are all characteristics associated with civilizations in (1) India (3) Greece (2) China (4) W
which digit has the same value in both numbers? what is the value of that digit 123456789. 987654321
American car makers produce 5650000 cars each year .in a report ben wrote that americans made 65*0000 cars. What mistake did ben make ? How can he fix it?
If triangle GHI is congruent to triangle JKL, which statement is not true? a. segment HI ≅ segment KL b. ∠G ≅ ∠J c. segment GH ≅ segment KL d. ∠I ≅ ∠L
Which statement about novels is true?