mariabarcenas8631 mariabarcenas8631
  • 24-11-2022
  • Business
contestada

if the marginal product of labor at sam's waffle house is 12 customers per hour, and the price of a meal is $12, then the marginal revenue product of labor is:

Respuesta :

Otras preguntas

The inventions of Orville and Wilbur Wright contributed to developments in which industry?
For many years, the only currency that oil-producing countries would accept for their oil was the United States dollar. What would happen to the value of the do
Pete painted 4/8 of a rectangle green he painted 1/8 of the same rectangle blue Pete painted the rest of the rectangle red what fraction of the rectangle did Pe
how do i solve 6/15=2\c
Jon and Bryan conducted an experiment to determine which color mussels the blue crabs preferred to eat. The boys varied the color of the mussels provided for fo
what is the avarage velocity of a car that travels 30 kilometers due west in 0.5 hours
What is 10 to the power of 10
What is a dynamic learner
Xavier worked 10 hrs on Monday and 15 hrs on Wednesday. His total pay was 280.00. What is his rate per hr
An online retailer sells two packages of protein bars.    Package 10−pack of 2.1 ounce bars 12−pack of 1.4 ounce bars  Cost ($) 15.37 15.35   Which package has