syvxno syvxno
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mia buys 4 pens and 5 rubbers for £5.75.

Elise buys 1 pen and 4 rubbers for £3.5.

Work out the cost of one pen and one rubber.

Respuesta :

Otras preguntas

count by fives from 135 to 175.write these numbers and describe the pattern
the temperature of a pot of water fell from 72 degrees Farenheit to 36 degrees Fahrenheit in 4 minutes find the average change in temperature per minute
What caused feudalism to decline? 1.Because trade increased, cities grew, and a middle class was created, the system was no longer necessary. 2.As trade increas
Eating breakfast helps to promote faster transmission across ___ between axons and dendrites, which are responsible for greater memory skills. a. synonyms b. sy
what economy does The government has the right to own all land, buildings, and factories
Which of the following words can be used as a noun? A. Love B. If C. Younger D. Happily
Write a set of three numbers that have a GCF of 13.
Question: 5 = -(-z+3)
Can someone check my answer? There is a material on Earth that undergoes a very long, and sometimes violent, cycle. This material can begin as a solid on the s
who developed a process of heating food to kill the germs that spoil it?