alwaysaugust09
alwaysaugust09 alwaysaugust09
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ursula wants to make 48 hotdogs for a party. If
a bag of 12 hotdog buns costs $1.50 each and a
package of 8 hotdogs costs $2 each, how much
will the 48 hotdogs cost altogether?

Respuesta :

Otras preguntas

What are romans? Like what are they?
EASY 50 POINTS Which statement is not a step used when constructing an inscribed square?
total number of chocolate boxes that can be produced: x+y (<,<=,>,>=) ___ restrictions based on demand of each: y(<,<=,>,>=) ___x maximu
find length of missing sides ​
what are the benefits of socialization for ypu explain?​
help me, thank you!!!
Hugging, kissing, holding hands, and sexual relations are all examples of: O A. Love B. Physical affection C. Pressure OD. None apply
Why is little being done about global warming
Find the center and radius of the circle. Write the standard form of the equation. (1,6) (10,6)
TOPIC 1 Present everything you should know about the health team and its work in the community. Your paper should clearly present the following information: de