ashlynrae1121 ashlynrae1121
  • 21-11-2022
  • Physics
contestada

At $.110 per kWh, what does it cost to leave a 40-W porch light on day and night for a year?

Respuesta :

Otras preguntas

Tiffany works at a lawnmower store.Part AA portion of Tiffany's monthly salary is based on commission. She earns 21% of everything she sells. This month she sol
30 POINTS! Activity 2: Sentences In each of the following sentences, identify the type of verbal that is underlined and the part of speech (noun, adjective, or
Valerie said that the GCF of two monomials is 7bc. What two monomials did she use?35ab²c and 7abc²35ab²c and 7bc²ab² and 7bc²ab²c and 7abc²
I just need c and the empty one on a please
Donna bought 5 bags of dog treats for $12.50. What is the cost per bag of dog treats?
2. Write and solve the same inequality using decimals. Check that your answers are the same.​
If f(x) is an exponential function where f(4) = 7 and f(5.5) = 53, then find thevalue of f(5), to the nearest hundredth.
find the volume of the rectangular prism.2/3 mm2/3mm1 3/4 mm
Hello! Can someone do the math and figure out how close I am to an A in this class? Thank you.
How many true, real number solutions does the equation n + 2 = -16-5n have?solution(s)