garcm063313 garcm063313
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 100 g packet of coffee costs $8.10 A 25 g packet of the same coffee costs $2.05 Which packet is better value for money? Show how you decide. + Answer:

Respuesta :

Otras preguntas

7b ÷ 12 = 4.2                  What is b?
What is the moral of the story "By the Waters of Babylon"?
The difference in cost between a large bag of chips and a small bag of chips was 90 cents. Alicia bought 5 large bags and 3 small bags of chips for her party an
how do u multiply x^2-4 over x^2-1 times x+1 over x^2+2x
the problem is three n squared minus 17  n plus 24
What is the moral of the story "By the Waters of Babylon"?
What changes occurred in Japan in the 1920's?
7b ÷ 12 = 4.2                  What is b?
A cat is being chased by a dog. Both are running in a straight line at constant speeds. The cat has a head start of 3.8 m. The dog is running with a speed of 8
What is a common multiple of 3,4,5 and 6?