kelcejason kelcejason
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Cruz purchased a large pizza for $12.20. It serves 4 people. What is the cost per serving?

Respuesta :

Otras preguntas

How might you describe the breathing process to a patient?
What metaphor does the author use to help readers understand how the "fight or flight" response works in humans? A) a boss calling a meeting B) the body is sup
What is the function of mitochondria in cells? A.Storing water B.Packaging proteins C.Forming lipids D.Producing energy
The quotient of 12 times an unknown number and 13 is 6. What is the value of the unknown number?
8(−2/7)(-1/2) whatas the answer
Faith mixes 14 liters of 12% acid solution with a 30% acid solution, which results in an 18% acid solution. let x represent the number of liters of 30% acid sol
Which forces involve nonpolar molecules? hydrogen bonds and London dispersion forces London dispersion forces and dipole-induced dipole forces dipole-dipole for
The scientific method is the technique used by economists to determine
A sample of 8.5 g nh3 on oxidation produces 4.5 g of no. calculate the percent yield. reaction: 4 nh3 5 o2 → 4 no 6 h2o
What is the value of 5^2 * 5^3 written as a singular expression? How would you show your work to prove that this expression is equivalent to 5^2 * 5^3 What is