harryada000 harryada000
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Michael buys milk and potatoes at the store. He pays a total of $33.98. He pays $6.06 for the milk. He buys 4 bags of potatoes that each cost the same amount.

Respuesta :

Otras preguntas

Explain how, if two vases are side by side on a shelf, one could have more potential energy.
how do you get 1/8 of 16048
name two different numbers that round to 8.21 when rounded to the nearest hundredth
What did a zipper cost back in 1890?
how do you increase the mechanical advantage of a ramp?
•how ideas from the Middle Ages and Renaissance led to the Scientific Revolution
Please Help..Chris entered a hot dog eating contest. The table shows how many hot dogs remained in his tray at different times. How many hot dogs did Chris eat
true /false Strength training makes ligaments, tendons, and cartilage stronger.
Angle A & Angle B are supplementary. The measure of angle B is 3x the measure of angle A. Find angle A & angle B. How?
Which describes the primary goal of the first labor unions? A. determining which workers were best suited for certain jobs B. speaking for workers in negotiatin