MaianaG504250 MaianaG504250
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Lucy ordered some take away dinner for her family. She bought 4 main-course meals that cost $11.70each, and 4 entrees that cost $2.20 each.How much in total did the 4 main courses cost?Cost = ______ dollars

Respuesta :

Otras preguntas

Nobles and lords joined the crusades thinking they would _______.
Discuss why scientists need a way to classify organisms.
A teacher/coach can create an optimal coaching environment by
Uruguay, Argentina, México y Colombia usan una moneda que se llama el peso. ¿De las siguientes oraciones, cuál es correcta?
rosa has a goal of running a total of 100 miles this month. Each day that she ran, she 37 ran 5 miles. Which expression could Rosa use to determine how many mil
why did the byzantine empire collapse
How did the u.s. and j.f.k. approach the bay of pigs invasion?
−4x+7y+5= 0x−3y=−5​How many solutions does the system have?
A certain city with a population of 400,000 had 1600 burglaries during the last year. If the number of burglaries increased by 200 this year and its burglary ra
Out of the different methods to help determine the time of death, which one do you think is most effective? why?