GainesD272951 GainesD272951
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

1. Mark bought a pen for $0.49, a box of pencils for $1.29, and a pad of paper for $0.98. How much did he spend in all? 2 The coach honght 10 ice cream cones for $0 35 each How much did he spend?

Respuesta :

Otras preguntas

How did the British defeat in the war of 1812 affect American Indian populations in the United States ​
did The heavy plow increased agricultural production on manors. true or false?
What is the advantage of having a thesis statement in a speech?
Find f(18) if f(2)=5 and f(6)=20 and the function f(x) is a power function
Select all the items of the Design Elements. A ScienceScience B TextureTexture C ColorColor D EngineerEngineer E LineLine F Shape and FormShape and Form G Noteb
solve the quadratic equation 2(6x+7)(7x-4)=0
Can someone please help
Choose the correct verb to complete this sentence. (For all of them) 1. I will _____ my shoes in the closet. A. Lay B. Lie 2. Joshua _____ his kite high in the
¿Adónde fuiste con tu amigo el sábado?​
I support her no matter how she feels I’m still gonna love her congrats queen so happy for u ok