maureenpatricio0131 maureenpatricio0131
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

A friend of Alices is going to build them a cover for their porch and needs to know the sqft. in order know how much wood to order.

Pls help

A friend of Alices is going to build them a cover for their porch and needs to know the sqft in order know how much wood to order Pls help class=

Respuesta :

Otras preguntas

what is another word for acadians
describes the Forbidden City
what conclusion has been drawn by historians and specialists in languages when they study the languages of many European cultures and the majority of languages
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
Suzanne bought 50 apples at the apple orchard. She bought 4 times as many red apples as green apples. How many more red apples than green apples did Suzanne buy
Why did the Supreme Court overturn Brown v. Board of Education?
A pineapple costs $5.04. Together one banana and one pineapple cost the same as 13 bananas. What dose one banana cost? Please work.
Why did the value of the money printed during the revolutionary war plummet ?
Find the vertex F(x)=5x²-10x+3
1. A box with a square base and open top must have a volume of 4,000 cm3. Find the dimensions of the box that minimize the amount of material used. 2. A rectang